Wave and Watt (Pilis ebike túrák)

Próbáld ki magad a Pilisben, nincs lehetetlen! Szervezett és vezetett eBike túrák a legkorszerűbb kerékpárokkal. Élmény mind családoknak barátoknak, cégeknek akik csapatépítő kalandokat keresnek.

Partnerüzletünk nyitva áll a nap 24 h órájában!!  Sup és E-bike kölcsönzőnket Leányfalun a Ravasz László emlékházban(2016 Leányfalu Móricz zs. Út 124.) találjátok.

Foglalni tudtok a +36 20 220-5528 és a +36 20 374-1607 telefonszámon,vagy e-mailben waveandwatt@gmail.com-on!


eBikecity: MERT A KERÉKPÁROZÁS MINDENKIÉ!!


Látnivalók

A Pilisben számos látnivaló található, amelyek közül a legnépszerűbbek a következők:

Apátkúti-völgy

Mogyoró-hegy

Madas László Erdészeti Erdei Iskola

Mogyoró-hegyi vadaspark

Sibrik-domb

Visegrádi vár, Salamon-torony, Királyi Palota

Zsitvay-kilátó

Kökörcsin Ház Erdei Iskola

Ezen kívül számos természeti látnivaló is található a Pilisben, mint például a Dera szurdok és a Teve-szikla. A Pilis Park és kert egy kiváló helyszín rendezvényekhez!


Történelme

A térség a középkori királyok kedvelt vadászterülete volt. A hegytetőn néhány évtizede még a Magyar Néphadsereg légvédelmirakéta-bázisa működött, de azt a rendszerváltás után felszámolták. Az elhagyott bunkerek ma is megtalálhatók. A katonai bázis egészen 1996-ig üzemelt; Budapest légtérvédelmét látta el 11/2 Légvédelmi Rakétaosztály néven. A hozzá tartozó laktanya Pilisszentkereszt község felett, a Dobogókőre vezető út mellett található. A katonai bázisból már csak a betonbunkerek maradtak meg, melyekben egykoron a rakétaszállító teherautók álltak.

A hegy legmagasabb pontján állt a Földmérő Intézet által 1976-ban építtetett, 14 m magas geodéziai mérőtorony (a 75-3001 nevű síkhálózati alappont). A légvédelmi bázis bezárása után ez is lepusztult, fém részeit ellopták. A tornyot civilek állították helyre időjárásmérő állomás céljára.


A hegytető a kirándulók számára többféleképpen is megközelíthető: Dobogókő felől a Zsivány-sziklák érintésével, a Két-bükkfa-nyereg felől, valamint Pilisszentkereszt, Pilisszántó és Pilisszentlélek irányából. Legálisan azonban csak akkor vált megközelíthetővé, amikor 2014-ben kijelölték a pilisszántói szerpentin tetején a zöld jelzésből kiágazó zöld háromszög turistajelzést.

A hegytetőről szép kilátás tárul a Dobogó-kőre, Pilisszentkeresztre, Pilisszántóra, a Hosszú-hegyre, a Kis- és Nagy-Kevélyre, valamint a Budai-hegység felé.


Hívás